Vásárlási feltételek
A jelen Általános Szolgáltatási Feltételek („ÁSZF”) tartalmazzák a Kaposflex Hungary Korlátolt Felelősségű Társaság (székhelye: 7521 Kaposmérő, Kossuth L. utca 101.; adószáma: 24271239-2-14), mint szolgáltató (“Szolgáltató”) által üzemeltetett webáruház használatára vonatkozó általános szerződési feltételeket. Kérjük, hogy csak akkor vegye igénybe szolgáltatásainkat, amennyiben minden pontjával egyetért, és kötelező érvényűnek tekinti magára nézve. Jelen dokumentum nem kerül iktatásra, kizárólag elektronikus formában kerül megkötésre (nem minősül írásba foglalt szerződésnek), magatartási kódexre nem utal.
A Szolgáltató által üzemeltetett webshop weboldalra történő belépéssel a Felhasználó a Szabályzatban foglaltakat magára nézve kötelezőnek ismeri el.
A Szolgáltató adatai:
A szolgáltató neve: Kaposflex Hungary Korlátolt Felelősségű Társaság
A szolgáltató rövidített neve: Kaposflex Hungary Kft.
A szolgáltató székhelye: 7521 Kaposmérő, Kossuth L. utca 101.
A szolgáltató elérhetősége, az igénybe vevőkkel való kapcsolattartásra szolgáló, rendszeresen használt elektronikus levelezési címe: info@kaposflex.hu
Cégjegyzékszáma: 14 09 313346
Adószáma: 24271239-2-14
Nyilvántartásban bejegyző hatóság neve (cégbíróság): Kaposvári Törvényszék Cégbírósága
Telefonszámai: 82/474-784
A szerződés nyelve: magyar
A tárhely-szolgáltató adatai: Unas Online Kft.
Alapvető rendelkezések
A jelen Szabályzatban nem szabályozott kérdésekre, valamint jelen Szabályzat értelmezésére a magyar jog az irányadó, különös tekintettel a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény („Ptk.”) és az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, valamint az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. évi CVIII. törvény vonatkozó rendelkezéseire. A vonatkozó jogszabályok kötelező rendelkezései a felekre külön kikötés nélkül is irányadók.
Fogalom meghatározások
Felhasználó: Bármely természetes és jogiszemély, vagy szervezet, aki vagy amely a Szolgáltató szolgáltatásait igénybe veszi, Szolgáltatóval szerződést köt.
Fogyasztó: Olyan Felhasználó, aki a szakmája, önálló foglalkozása vagy üzleti tevékenysége körén kívül eljáró, a jogszabályok szerint fogyasztónak minősülő természetes személy.
Vállalkozás: A szakmája, önálló foglalkozása vagy üzleti tevékenysége körében eljáró természetes és jogi személy.
Szolgáltató: Aki a Felhasználó részére jelen ÁSZF szerint szolgáltatást nyújt, aki a Felhasználóval szerződést köt.
A webshop, mint szerzői jogi mű szerzői jogi védelem alatt áll. A Szolgáltató írásos hozzájárulása nélkül tilos a webshopon megjelenő tartalmak vagy azok bármely részletének letöltése, elektronikus tárolása, feldolgozása és értékesítése.
Megvásárolható termékek, szolgáltatások köre
A Szolgáltató a honlapján feltüntetett új és használt (futózott) személy-, teher-, mezőgazdasági rakodógép- és targonca abroncsokat árusítja.
A Szolgáltató által üzemeltetett internetes áruházában (továbbiakban: Webáruház) található valamennyi termék online és személyesen is megvásárolható. A termékek tulajdonságai, jellemzői az oldalon ismertetésre kerülnek. A termékek adatlapján megjelenített képek eltérhetnek a valóságostól, különös tekintettel a gumiabroncsokra, ahol a mintázati elemek száma, kialakítása méretfüggő.
A termékek mellett feltüntetett ár az adott termék vételára, mely tartalmazza az általános forgalmi adót, azonban nem tartalmazzák a házhoz szállítás és egyéb szolgáltatások (pl. szerelés) díját. A termékek ára magyar forintban (Ft) kerülnek feltüntetésre. Személyes átvétel esetén – külön, kedvezményes díj ellenében – a Szolgáltató lehetőséget biztosít a megvásárolt termékek felszerelésére is.
A termékek árai a Webáruházban történő feltüntetésüktől kezdve érvényesek. Amennyiben akciós ár kerül bevezetésre, Szolgáltató teljeskörűen tájékoztatja Felhasználókat az akció időtartamáról. Akciós termékek esetében a Szolgáltató fenntartja a jogot az akciós árak változtatására, ill. visszavonására.
A Szolgáltató fenntartja a jogot, hogy 100.000,- Ft-ot meghaladó megrendelés esetén a megrendelés teljesítését előleg megfizetéséhez kösse.
A rendelés menete
A Webáruházban a vásárlás interneten vagy telefonon keresztül lehetséges. A Webáruházban történő vásárláshoz nem szükséges regisztráció.
A weboldalon keresztül leadott rendelésekről a rendszer automatikusan küld egy visszaigazoló e-mailt, amely azonban még nem tekintendő szerződésnek. A Szolgáltató fenntartja a jogot, hogy a megrendeléstől számított 3 munkanapon belül telefonon vagy e-mailen keresztül felvegye a kapcsolatot a Felhasználóval, a megrendelés ellenőrzése és megerősítése céljából.
A Felhasználó a megrendelésével a virtuális kosarába helyezi az általa megvásárolni kívánt terméket, az általa feltüntetett mennyiségben. A megrendelés véglegesítésével a Felhasználó kijelenti, hogy az általa megadott adatok a valóságnak megfelelnek, és hozzájárul azok Felhasználó általi kezeléséhez. A megrendelés véglegesítésével a Felhasználó vállalja, hogy az általa megjelölt fizetési módon a megrendelés ellenértékét kiegyenlíti, ennek elmaradása esetén a megrendelés teljesítését a Szolgáltató megtagadja.
A Szolgáltató a véglegesített megrendelést e-mailben visszaigazolja, amely visszaigazolás a Felhasználó ajánlatának elfogadását vagy elutasítását tartalmazza.
A Szolgáltató és Felhasználó között akkor jön létre a Szerződés, amikor a Felhasználó e-mail útján megkapja a Szolgáltatótól a megrendelés elfogadását tanúsító visszaigazolást.
Amennyiben a visszaigazolás a Felhasználó megrendelésének elküldésétől számított, de legkésőbb 48 órán belül a Felhasználóhoz nem érkezik meg, a Felhasználó mentesül az ajánlati kötöttség vagy szerződéses kötelezettség alól.
A megrendelés és annak visszaigazolása akkor tekintendő a Szolgáltatóhoz, illetve a Felhasználóhoz megérkezettnek, amikor az számára hozzáférhetővé válik.
A Szolgáltató fenntartja a jogot, hogy a Felhasználó megrendelését elutasítsa, vagy – a készlettől függően – az abban szereplő termékek mennyiségénél kevesebbet igazoljon vissza. Erről a Szolgáltató a Vásárlót e-mail útján vagy telefonon értesíti.
Szállítási cím az a cím, ahová – kiszállítás esetén – a Felhasználó a megrendelés teljesítését kéri.
Fizetési módok:
Fizetés utánvétellel: Amennyiben a megrendelt termék futárszolgálattal kerül kiszállításra, a Felhasználó a megrendelés végösszegét a futárnak készpénzben vagy – amennyiben a futárnál ez lehetséges – bankkártyával is teljesítheti a megrendelt termék(ek) átvételekor.
Átutalással: Felhasználó a megrendelt termékek ellenértékét a visszaigazoló e-mailben található bankszámlára 3 napon belül köteles átutalni. Az összegnek a Szolgáltató bankszámláján történő jóváírását követően a Felhasználó jogosult a termék(ek) általa meghatározott módon történő átvételére.
Online bankkártyával: Felhasználónak lehetősége van a rendelés összértékét online, bankkártyával fizetni a Szolgáltató által igénybe vett pénzügyi szolgáltató biztonságos fizetési rendszerén keresztül.
A Szolgáltató telephelyén történő személyes átvétel esetén készpénzzel, illetve bank- és hitelkártyával is lehet fizetni.
A vásárlás és fizetés folyamatának különválasztásából adódóan a Szolgáltató a felhasznált bankkártya adatairól nem szerez információt, csak a fizetés tényéről értesül. Amennyiben a vásárlás készlet vagy bármely előre nem látható ok miatt meghiúsul, a megfizetett összeg visszautalásra kerül.
Személyes átvétel és kiszállítás:
A megrendelt termékek a Szolgáltatóval előre egyeztetett időpontban, a Szolgáltató telephelyén személyesen átvehetők.
A Szolgáltató értékhatártól függően és egyeztetés szerint díjmentesen vállalja a megrendelt termékek saját gépjárművével történő kiszállítását a Felhasználó által megadott szállítási helyre, egy előre egyeztetett időpontban. Ez esetben a megrendelések kiszállítása nem a beérkezéseik sorrendjében történik. A Szolgáltató általi teljesítés a rendelés visszaigazolásától számított legkésőbb 30 napon belül történik meg, a beérkezett rendelések teljesítési helyeinek útvonala szerinti csoportosítással.
Amennyiben a Felhasználó nem kívánja igénybe venni a termékeknek a Szolgáltató saját gépjárművével történő kiszállítását, úgy a termékek postai kiszállítását is választhatja, amennyiben a termékek a postai súly-és mérethatároknak megfelelnek. Ez történhet a Szolgáltatóval történő telefonos vagy e-mailes egyeztetést követően is.
Postai kiszállítás esetén a termékek postázása a megrendelések beérkezésének sorrendjében történik, kivéve, ha a Felhasználó utóbb választja a postai kiszállítást. Amennyiben a termékek raktáron vannak, úgy a rendelés visszaigazolásától – postai kiszállítás választásától – számított legkésőbb 5 munkanapon átadásra kerülnek a szállítást végző postai szolgáltatónak. A csomagok kézbesítése munkanapokon történik 8-18 óra közötti időszakban.
Amennyiben a Felhasználó ebben időszakban nem tartózkodik a megadott címen, szállítási címként olyan szállítási címet kell megadnia, ahol a szállítási időszakban a Felhasználó (vagy megbízottja) biztosan át tudja venni a megrendelt terméket.
A megrendelt termékek postaszolgálat részére történő átadásakor a Szolgáltató e-mailben értesítést küld a Felhasználó részére.
Amennyiben a Felhasználó a postaszolgálat által megjelölt időpontban nem tartózkodik a megadott szállítási címen és a csomag átvétele meghiúsul, a posta értesítést hagy a szállítási címen. A posta további 1 alkalommal kísérli meg a megrendelt termékek kiszállítását.
A küldemény átvevője köteles a csomagot a futár jelenlétében megvizsgálni. A Felhasználó a termékeken, csomagoláson észlelt esetleges sérülés esetén köteles jegyzőkönyv felvételét kérni, sérülés esetén a csomagot nem köteles átvenni. Utólagos, jegyzőkönyv nélküli reklamációt a Szolgáltató nem fogad el.
Elállási jog
Az elállási jog csak és kizárólag azon Felhasználókat illeti meg, akik a Polgári Törvénykönyv szerint fogyasztónak minősülnek. Az adószámmal rendelkező vállalkozást – azaz az olyan természetes és jogi személyt, aki/amely a szakmája, önálló foglalkozása vagy üzleti tevékenysége körében jár el gazdasági tevékenységével összefüggő célok érdekében – az elállási jog nem illeti meg.
A fogyasztónak minősülő természetes személy jogosult a termék adásvételére irányuló szerződés esetén a termék átvételének napjától számított 14 (tizennégy) napon belül indokolás nélkül elállni a szerződéstől.
Ha a Fogyasztó élni kíván az elállási jogával, akkor az elállási szándékát tartalmazó egyértelmű nyilatkozatát köteles eljuttatni (személyese, postán vagy elektronikus úton küldött levél útján) a Szolgáltató részére. A Fogyasztó határidőben gyakorolja elállási jogát, ha a fent megjelölt határidő lejárta előtt elküldi elállási nyilatkozatát a Szolgáltató részére.
Vita esetén a Fogyasztót terheli annak bizonyítása, hogy elállási jogát a jelen Szabályzatba foglalt és a jogszabályokban írt rendelkezéseknek megfelelően gyakorolta.
Amennyiben a Fogyasztó fentieknek megfelelően, határidőben gyakorolja az elállási jogát, úgy a Szolgáltató visszaigazolja a Fogyasztó elállási nyilatkozatának megérkezését.
Írásban történő elállás esetén határidőben érvényesítettnek kell tekinteni az elállást, ha a Fogyasztó az erre irányuló nyilatkozatát 14 naptári napon belül postai úton megküldi a Szolgáltatónak.
Postai úton történő küldés esetében a postára adás dátumát, e-mail keresztül történő értesítés esetén az e-mail küldésének idejét kell figyelembe venni a határidő számítás szempontjából.
A fogyasztó az elállása esetén köteles a megrendelt terméket a Szolgáltató címére haladéktalanul, de legkésőbb elállási nyilatkozatának közlésétől számított 14 napon belül visszaküldeni. A határidő teljesítettnek minősül, ha Fogyasztó a 14 napos határidő letelte előtt elküldi (postára adja vagy az általa megrendelt futárnak átadja) a terméket.
A termék Szolgáltató részére történő visszaküldésének költsége Fogyasztót terheli. Az utánvéttel visszaküldött terméket a Szolgáltató nem veszi át.
Ha a Fogyasztó eláll a szerződéstől, a Szolgáltató a megrendelt termék visszaérkezésétől számított 14 napon belül visszatéríti a Fogyasztó részére az általa kifizetett vételárat.
A visszatérítés a fizetési móddal megegyezően történik.
Amennyiben a visszaküldött termék sérült, vagy hibás, a Szolgáltató ennek értékét jogosult visszatartani.
Kellékszavatosság, jótállás, szavatosság
A Szolgáltató az általa eladott termékre a hatályos jogszabályoknak megfelelő szavatossági időt vállal. Az ettől eltérő szavatossági idő vagy jótállás és ennek időtartama az adott áru mellett van feltüntetve.
A Szolgáltató szavatossági és jótállási felelősségére a Ptk.-ban és „a fogyasztó és vállalkozás közötti szerződés keretében eladott dolgokra vonatkozó szavatossági és jótállási igények intézésének eljárási szabályairól” szóló 19/2014. (IV. 29.) NGM rendelet rendeletben foglaltak az irányadóak. A garanciális elbírálást minden esetben a termék gyártója vagy első magyarországi forgalmazója végzi.
A termék hibája esetén Felhasználó – választása szerint – kellékszavatossági vagy termékszavatossági igényt érvényesíthet. A termék akkor hibás, ha az nem felel meg a forgalomba hozatalakor hatályos minőségi követelményeknek, vagy pedig, ha nem rendelkezik a gyártó által adott leírásban szereplő tulajdonságokkal.
A Felhasználó – választása szerint – az alábbi kellékszavatossági igényekkel élhet: kijavítást vagy kicserélést kérhet, igényelheti az ellenszolgáltatás arányos leszállítását vagy a hiba kijavítását, ill. végső esetben a szerződéstől is elállhat. Választott kellékszavatossági jogáról egy másikra is áttérhet, az áttérés költségét azonban Felhasználó viseli, kivéve, ha az indokolt volt, vagy arra a vállalkozás adott okot.
A Felhasználó köteles a hibát annak felfedezése után haladéktalanul, de legkésőbb a hiba felfedezésétől számított kettő hónapon belül közölni. A szerződés teljesítésétől számított 2 (kettő) éves elévülési határidőn túl kellékszavatossági jog gyakorlásának már nincs helye.
A teljesítéstől számított hat hónapon belül a kellékszavatossági igény érvényesítésének a hiba közlésével történik, a teljesítéstől számított hat hónap eltelte után a Felhasználó köteles bizonyítani, hogy az Felhasználó által felismert hiba már a teljesítés időpontjában is megvolt.
Termékszavatossági igényként Felhasználó kizárólag a hibás termék kijavítását vagy kicserélését kérheti, a termék gyártó általi forgalomba hozatalától számított két éven belül. E határidő jogvesztő.
A Felhasználó a termékszavatossági igényét kizárólag a termék gyártójával vagy forgalmazójával szemben gyakorolhatja. A termék hibáját termékszavatossági igény érvényesítése esetén Felhasználónak kell bizonyítania.
A gyártó (forgalmazó) kizárólag akkor mentesül termékszavatossági kötelezettsége alól, ha bizonyítja, hogy:
– a terméket nem üzleti tevékenysége körében gyártotta, illetve hozta forgalomba, vagy
– a hiba a tudomány és a technika állása szerint a forgalomba hozatal időpontjában nem volt felismerhető vagy
– a termék hibája jogszabály vagy kötelező hatósági előírás alkalmazásából ered.
A gyártónak (forgalmazónak) a mentesüléshez elegendő egy okot bizonyítania.
Jótállás
Hibás teljesítés esetén az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról szóló 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet alapján a webshopot üzemeltető vállalkozás jótállásra köteles.
A jótállás időtartama 1 (egy) év. A jótállási határidő a fogyasztási cikk fogyasztó részére történő átadása napjával kezdődik.
A vállalkozás mentesül a jótállási kötelezettsége alól, ha bizonyítja, hogy a hiba oka a teljesítés után keletkezett.
A Szolgáltató nem tartozik jótállással, illetve szavatossággal a természetes elhasználódásból származó, továbbá olyan károkért, amelyek rongálásból adódnak, a kárveszély átszállása utáni hibás vagy gondatlan kezelésből, túlzott igénybevételből, illetve a meghatározottól eltérő behatásokból, útpadkára, járdára történő felhajtás, kátyúba behajtás közben keletkezett sérülések miatt keletkeztek, blokkoló fékezésből, nem megfelelő guminyomás miatti meghibásodásokból, illetve egyéb, a termékek nem rendeltetésszerű használatából, helytelen tárolás miatti hibákból, szerelési vagy üzemeltetési hibákból, a jármű vagy tartozékainak hibája által okozott hibákból, nem a rendeltetésnek megfelelő használat miatt, baleset, rongálás vagy egyéb külső behatás okozta hibákból, az abroncs túlterhelése miatti hibákból keletkeztek.
A garanciális igény nem érvényesíthető a javított abroncsokra.
Vegyes Rendelkezések
Amennyiben a jelen Szabályzat bármely része érvénytelenné válna, az a fennmaradó részek érvényességét, jogszerűségét és érvényesíthetőségét nem érinti.
A Szolgáltató és a Felhasználó vitás ügyeiket békés úton kötelesek rendezni.
Panaszkezelés
Az írásbeli panaszt a Szolgáltató 30 napon belül írásban megválaszolja. A panasz elutasítása csak megfelelő indokolással történhet.
A Fogyasztó a panasza elutasítása esetén a fogyasztóvédelmi hatósághoz fordulhat, vagy a békéltető testület eljárását kezdeményezheti
Felhasználó és a Szolgáltató a jelen Szabályzat hatálya alá tartozó, megegyezéssel 30 (harminc) naptári nap alatt nem rendezhető esetleges jogvitákra nézve kikötik a Kaposvári Járásbíróság/Kaposvári Törvényszék kizárólagos illetékességét.
Szerzői jogok
A Szolgáltató által üzemeltetett webáruház szerzői jogvédelem alatt áll. A Szolgáltató a szerzői jogi jogosultja a webáruház felületén megjelenített valamennyi tartalomnak.
Általános Szerződési Feltételek egyoldalú módosítása
A jelen Szabályzat 2023. május 23. napjától hatályos és visszavonásig hatályos. A Szolgáltató jogosult egyoldalúan módosítani jelen Szabályzatot. A módosításokat a Szolgáltató azok hatályba lépése előtt 8 (nyolc) nappal a weboldalán közzéteszi. Felhasználók a weboldal használatával elfogadják, hogy rájuk nézve a weboldalak használatával kapcsolatos valamennyi szabályozás automatikusan érvényes.
Kaposmérő, 2023. május 23.
Tartalomjegyzék
- Az adatkezelési tájékoztató célja
2. Az adatkezelő adatai
2.1 Adatvédelmi tisztviselő
3. A kezelt személyes adatok köre
3.1. Technikai adatok
3.2 Cookie-k (Sütik)
3.2.1 A sütik feladata
3.2.2 Feltétlenül szükséges, munkamenet (session) cookie-k
3.2.3. Harmadik fél által elhelyezett cookie-k (analitika)
3.2.4. Az adatkezelő weboldalain szereplő cookie-k listája
4 Általános adatkezelési irányelvek, adatkezelés neve, felhasználása, jogalap és megőrzési idő
4.1 Online megrendeléshez kapcsolódó adatok
4.2 Online ügyintézéshez kapcsolódó adatok
4.3 Telefonos ügyintézéshez kapcsolódó adatok
4.4 Hírlevél / eDM-hez kapcsolódó adatok
4.5 Ügyfél kapcsolati adatok
4.6 Számlázáshoz kapcsolódó adatok
4.7 Regisztráció során megadandó személyes adatok
4.8. Vásárlás során megadandó személyes adatok
4.9. Garanciális ügyintézés
4.10 Fogyasztóvédelmi panaszok kezelése
5 Az adatok fizikai tárolási helyei
6 Adattovábbítás, adatfeldogozás, az adatokat megismerők köre
6.1 Adattovábbítás harmadik országba
7 Érintett jogai és jogérvényesítési lehetőségei
7.1 Tájékoztatáshoz való jog
7.2 Az érintett hozzáféréshez való joga
7.3 Helyesbítés joga
7.4 Törléshez való jog
7.5 Az adatkezelés korlátozásához való jog
7.6 Adathordozáshoz való jog
7.7 Tiltakozás joga
7.8 Automatizált döntéshozatal egyedi ügyekben, beleértve a profilalkotást
7.9 Visszavonás joga
7.10 Bírósághoz fordulás joga
8 Egyéb rendelkezések
- Az adatkezelési tájékoztató célja
A Kaposflex Hungary Korlátolt Felelősségű Társaság (székhelye: 7521 Kaposmérő, Kossuth L. utca 101., a továbbiakban, szolgáltató, adatkezelő) mint adatkezelő, magára nézve kötelezőnek ismeri el jelen jogi közlemény tartalmát.
Kötelezettséget vállal arra, hogy tevékenységével kapcsolatos minden adatkezelés megfelel a jelen szabályzatban és a hatályos nemzeti jogszabályokban, valamint az Európai Unió jogi aktusaiban meghatározott elvárásoknak.
Jelen adatkezelési tájékoztató az alábbi domain-ekre és azok aldomain-jeire terjed ki:
- kaposflex.hu
Adatkezelő fenntartja magának a jogot jelen tájékoztató bármikori módosítására. A változásokról az érintettek kellő időben tájékoztatásra kerülnek.
Adatkezelő az alábbiakban ismerteti adatkezelési gyakorlatát.
- Az adatkezelő adatai
A szolgáltató neve: Kaposflex Hungary Korlátolt Felelősségű Társaság
A szolgáltató rövidített neve: Kaposflex Hungary Kft.
A szolgáltató székhelye: 7521 Kaposmérő, Kossuth L. utca 101.
A szolgáltató elérhetősége, az igénybe vevőkkel való kapcsolattartásra szolgáló, rendszeresen használt elektronikus levelezési címe: …………………………..
Cégjegyzékszáma: 14 09 313346
Adószáma: 24271239-2-14
Nyilvántartásban bejegyző hatóság neve (cégbíróság): Kaposvári Törvényszék Cégbírósága
Telefonszámai: …………………………
A szerződés nyelve: magyar
A tárhely-szolgáltató adatai: Unas Online Kft.
2.1 Adatvédelmi tisztviselő
Adatkezelő nem végez olyan tevékenységet, mely indokolttá tenné adatvédelmi tisztviselő kijelölését.
- A kezelt személyes adatok köre
3.1. Technikai adatok
Adatkezelő a személyes adatok kezeléséhez a szolgáltatás nyújtása során alkalmazott informatikai eszközöket úgy választja meg és üzemelteti, hogy a kezelt adat:
- az arra feljogosítottak számára hozzáférhető (rendelkezésre állás);
- hitelessége és hitelesítése biztosított (adatkezelés hitelessége);
- változatlansága igazolható (adatintegritás);
- a jogosulatlan hozzáférés ellen védett (adat bizalmassága) legyen.
Adatkezelő az adatokat megfelelő intézkedésekkel védi a jogosulatlan hozzáférés, megváltoztatás, továbbítás, nyilvánosságra hozatal, törlés vagy megsemmisítés, valamint a véletlen megsemmisülés ellen.
Adatkezelő olyan műszaki, szervezési és szervezeti intézkedésekkel gondoskodik az adatkezelés biztonságának védelméről, amely az adatkezeléssel kapcsolatban jelentkező kockázatoknak megfelelő védelmi szintet nyújt.
Adatkezelő az adatkezelés során megőrzi a titkosságot: megvédi az információt, hogy csak az férhessen hozzá, aki erre jogosult; a sértetlenséget: megvédi az információnak és a feldolgozás módszerének a pontosságát és teljességét; a rendelkezésre állást: gondoskodik arról, hogy amikor a jogosult használónak szüksége van rá, valóban hozzá tudjon férni a kívánt információhoz, és rendelkezésre álljanak az ezzel kapcsolatos eszközök.
3.2 Cookie-k (Sütik)
3.2.1 A sütik feladata
A sütik információkat gyűjtenek a látogatókról és eszközeikről; megjegyzik a látogatók egyéni beállításait, amelyek felhasználásra kerül(het)nek pl. online tranzakciók igénybevételekor, így nem kell újra begépelni őket; megkönnyítik a weboldal használatát; minőségi felhasználói élményt biztosítanak, továbbá részt vesznek néhány látogatói statisztikai információ gyűjtésében.
A testre szabott kiszolgálás érdekében a felhasználó számítógépén kis adatcsomagot, ún. sütit (cookie) helyez el és a későbbi látogatás során olvas vissza. Ha a böngésző visszaküld egy korábban elmentett sütit, a sütit kezelő szolgáltatónak lehetősége van összekapcsolni a felhasználó aktuális látogatását a korábbiakkal, de kizárólag a saját tartalma tekintetében.
A sütik egy része nem tartalmaz az egyéni felhasználó azonosításra alkalmas, személyes információkat, egy részük tartalmaz egy titkos, véletlenszerűen generált számsort, melyet a felhasználó eszköze eltárol és a felhasználó azonosíthatóságát biztosítja.
3.2.2 Feltétlenül szükséges, munkamenet (session) cookie-k
Ezen sütik célja, hogy a látogatók maradéktalanul és zökkenőmentesen böngészhessék a webfolio.hu és a fotofolio.hu weboldalát, használhassák annak funkcióit, és az ott elérhető szolgáltatásokat. Az ilyen típusú sütik érvényességi ideje a munkamenet (böngészés) befejezéséig tart, a böngésző bezárásával a sütik e fajtája automatikusan törlődik a számítógépről, illetve a böngészésre használt más eszközről.
3.2.3. Harmadik fél által elhelyezett cookie-k (analitika)
Az adatkezelő a weboldalain alkalmazza a Google Analytics, mint harmadik fél sütijeit is. A Google Analytics statisztikai célú szolgáltatás használatával az adatkezelő weboldalai információkat gyűjtenek azzal kapcsolatban, hogy a látogatók hogyan használják a weboldalakat. Az adatot a honlap fejlesztésének és a felhasználói élmény javításának céljával használja fel. Ezen sütik szintén lejáratukig a látogató számítógépén vagy böngészésre használt más eszközén, annak böngészőjében maradnak, illetve amíg a látogató nem törli őket.
3.2.4. A cookie kezelés jogalapja
A cookie kezelés jogalapja a weboldal látogatójának hozzájárulása, a vonatkozó Rendelet 6. cikk (1) bekezdés a) pontja alapján.
Amennyiben nem fogadja el a cookie-k használatát, akkor a 3.2.3. pontban felsorolt weboldalak bizonyos funkciói nem lesznek elérhetőek a weboldalak használata során, illetve előfordulhat, hogy bizonyos funkciók hibásan működnek.
- Általános adatkezelési irányelvek, adatkezelés neve, felhasználása, jogalap és megőrzési idő
Adatkezelő tevékenységének adatkezelései önkéntes hozzájáruláson, illetve törvényi felhatalmazáson alapulnak. Az önkéntes hozzájáruláson alapuló adatkezelések esetében az érintettek e hozzájárulásukat az adatkezelés bármely szakában visszavonhatják.
Bizonyos esetekben a megadott adatok egy körének kezelését, tárolását, továbbítását jogszabályok teszik kötelezővé. Amennyiben az adatközlők nem saját személyes adataikat adják meg, az adatközlő kötelessége az érintett hozzájárulásának beszerzése.
Az adatkezelő adatkezelési alapelvei összhangban vannak az adatvédelemmel kapcsolatos hatályos jogszabályokkal, így különösen az alábbiakkal:
- évi CXII. törvény – az információs önrendelkezési jogról és az információ-szabadságról (Infotv.);
- Az Európai Parlament és a Tanács (EU) 2016/679 rendelete (2016. április 27.) – a természetes személyeknek a személyes adatok kezelése tekintetében történő védelméről és az ilyen adatok szabad áramlásáról, valamint a 95/46/EK rendelet hatályon kívül helyezéséről (általános adatvédelmi rendelet, GDPR);
- évi V. törvény – a Polgári Törvénykönyvről (Ptk.);
- évi C. törvény – a számvitelről (Számv. tv.);
- évi LIII. törvény – a pénzmosás és terrorizmus finanszírozása megelőzéséről és megakadályozásáról (Pmt.);
- évi CCXXXVII. törvény – a hitelintézetekről és a pénzügyi vállalkozásokról (Hpt.).
Az adatkezelő adattérképek készített, ennek alapján meghatározásra került a kezelt adatok köre, azok felhasználása, jogalapja és megőrzési ideje.
4.1 Online rendeléshez kapcsolódó adatok
A weboldalon keresztül lehetőség van szolgáltatások megrendelésére, a megrendelés során elkért személyes adatok:
Név (kötelező mező)
Email cím (kötelező mező)
Telefonszám (nem kötelező mező, opcionálisan kitölthető, visszahívás kezdeményezéséhez)
Bizonyos szolgáltatások esetében, úgymint weboldal karbantartás, további személyes adatok is átadásra kerülhetnek.
Az adatkezelés célja, a kezelt adatok tervezett felhasználása: Az adatok a megrendelés teljesítésére kerülnek felhasználásra.
Az adatkezelés jogalapja szerződéses megbízás.
Megőrzési idő: üzleti kapcsolat időtartama, vagy törlési kérelem.
4.2 Online ügyintézéshez kapcsolódó adatok
A kapcsolatfelvétel során elkért személyes adatok:
Név (kötelező mező)
Email cím (kötelező mező)
Telefonszám (nem kötelező mező, opcionálisan kitölthető, visszahívás kezdeményezéséhez)
Az adatkezelés célja, a kezelt adatok tervezett felhasználása: Az adatok kapcsolatfelvétel és a megrendelés teljesítésére kerülnek felhasználásra.
Az adatkezelés jogalapja önkéntes hozzájárulás.
Megőrzési idő: üzleti kapcsolat időtartama, vagy törlési kérelem.
4.3 Telefonos ügyintézéshez kapcsolódó adatok
A kapcsolatfelvétel során elkért személyes adatok:
Név (kötelező mező)
Telefonszám (nem kötelező mező, opcionálisan kitölthető, visszahívás kezdeményezéséhez)
A kezelt adatok tervezett felhasználása: Az adatok kapcsolatfelvétel és a megrendelés teljesítésére kerülnek felhasználásra.
Az adatkezelés célja, a kezelt adatok tervezett felhasználása: Az adatok kapcsolatfelvétel és a megrendelés teljesítésére kerülnek felhasználásra.
Az adatkezelés jogalapja önkéntes hozzájárulás.
Megőrzési idő: üzleti kapcsolat időtartama, vagy törlési kérelem.
4.4 Hírlevél / eDM-hez kapcsolódó adatok
A hírlevél feliratkozás során elkért személyes adatok:
Név (kötelező mező)
Email cím (kötelező mező)
A hírlevélre az adatkezelési szabályzat megismerését és elfogadását követően van lehetőség. Az adatkezelési szabályzat elfogadása előre ki nem töltött, kötelező jelölőnégyzet elfogadásával történik.
A feliratkozást követően a feliratkozó egy email üzenetben tájékoztatást kap a feliratkozásról, melyet meg is kell erősítenie, a feliratkozása ezt követően lép hatályba.
Minden ezzel kapcsolatos folyamat során az ügyfélnek továbbra is lehetősége van a leiratkozásra, a leiratkozás lehetőségét minden levél egy link formájában tartalmazza, az egy klikkeléssel könnyen elérhető.
Mivel a hírlevél tartalmazza a vállalkozás nevét és weboldalának elérhetőségét, így reklámnak, eDM-nek minősül.
Az adatkezelés célja, a kezelt adatok tervezett felhasználása: Az adatok reklámot is tartalmazó hírlevél kiküldésére kerülnek felhasználásra. A hírelvél tartalmazza a weboldal címét, így ezzel már reklámnak minősül.
Az adatkezelés jogalapja önkéntes hozzájárulás.
Megőrzési idő: leiratkozásig.
4.5 Ügyfél kapcsolati adatok
Az ügyfelek cégvezetőinek és kapcsolattartóinak alábbi személyes adatainak és elérhetőségeinek tárolása:
Név
Email cím
Telefonszám
Az adatkezelés célja, a kezelt adatok tervezett felhasználása: Az adatok kapcsolatfelvétel és kapcsolattartás céljából kerülnek felhasználásra.
Az adatkezelés jogalapja jogos érdek.
Megőrzési idő: üzleti kapcsolat időtartama, vagy törlési kérelem.
4.6 Regisztráció során megadandó személyes adatok
A weboldal webshop moduljában regisztrációra van lehetőség, mely megkönnyíti a további szolgáltatás igénybevételt azzal. hogy nem szükséges az adatok ismételt megadása. A regisztráció során kezelt személyes adatok:
Név
Email cím
Cím
Telefonszám
Vásárlási információ (termék, időpont stb.)
Az adatkezelés célja, a kezelt adatok tervezett felhasználása: számlázás.
Az adatkezelés jogalapja önkéntes hozzájárulás.
Megőrzési idő: visszavonásig.
4.7. Vásárlás során megadandó személyes adatok
Amennyiben a webshopban rendelést szeretne leadni, úgy a vásárlás során az adatkezelés és az adatok megadása a szerződés teljesítéséhez nélkülözhetetlen.
Név
Email cím
Cím
Telefonszám
Vásárlási információ (termék, időpont stb.)
Az adatkezelés célja, a kezelt adatok tervezett felhasználása: szerződéses megbízás teljesítés.
Az adatkezelés jogalapja szerződéses megbízás.
Megőrzési idő: jogszabályi előírás alapján tárgyév + 5 év
4.8 Számlázáshoz kapcsolódó adatok
Adatkezelő ügyfeleivel a megrendelt szolgáltatásokról szerződést köt, melynek során az alábbi adatokat tárolja:
Név
Email cím
Cím
Az adatkezelés célja, a kezelt adatok tervezett felhasználása: számlázás.
Az adatkezelés jogalapja: jogszabályi előírás.
Megőrzési idő: jogszabályi előírás alapján tárgyév + 5 év
4.9. Garanciális ügyintézés
Amennyiben garanciális ügyintézést kezdeményez, az adatkezelés és az adatok megadása az ügyintézéshez nélkülözhetetlen.
Név
Email cím
Telefonszám
Panasz
Az adatkezelés célja, a kezelt adatok tervezett felhasználása: garanciális ügyintézés.
Az adatkezelés jogalapja önkéntes hozzájárulás.
Megőrzési idő: fogyasztóvédelemről szóló törvény alapján tárgyév + 5 év
4.10 Fogyasztóvédelmi panaszok kezelése
Amennyiben fogyasztóvédelmi panaszt nyújt be, az adatkezelés és az adatok megadása az ügyintézéshez nélkülözhetetlen.
Név
Email cím
Telefonszám
Panasz
Az adatkezelés célja, a kezelt adatok tervezett felhasználása: fogyasztóvédelmi panasz ügyintézés.
Az adatkezelés jogalapja önkéntes hozzájárulás.
Megőrzési idő: fogyasztóvédelemről szóló törvény alapján tárgyév + 5 év
5 Az adatok fizikai tárolási helyei
Személyes adatai (vagyis azok az adatok, amelyek az Ön személyével kapcsolatba hozhatók) a következő módon kerülhetnek az adatkezelő kezelésébe:
- egyfelől az internetes kapcsolat fenntartásával összefüggésben az Ön által használt számítógéppel, böngészőprogrammal, internetes címmel, a látogatott oldalakkal kapcsolatos technikai adatok automatikusan képződnek számítógépes rendszerünkben,
- másfelől Ön is megadhatja nevét, elérhetőségét vagy más adatait, ha a honlap használata során személyes kapcsolatba kíván lépni velünk.
A rendszer működtetése során technikailag rögzítésre kerülő adatok: az érintett bejelentkező számítógépének azon adatai, melyeket az adatkezelő domain-jének és aldomain-jének rendszerei a technikai folyamatok automatikus eredményeként rögzít.
Az automatikusan rögzítésre kerülő adatot a rendszer az érintett külön nyilatkozata vagy cselekménye nélkül a belépéskor, illetve kilépéskor automatikusan naplózza.
Ezen adat egyéb személyes felhasználói adatokkal – törvény által kötelezővé tett esetek kivételével – össze nem kapcsolható. Az adathoz kizárólag az adatkezelő domain-je és aldomain-je fér hozzá.
6 Adattovábbítás, adatfeldolgozás, az adatokat megismerők köre
Adatkezelő vállalkozási tevékenysége keretében az alábbi adatfaldolgozókat veszi igénybe:
Tárhelyszolgáltatás:
Név:
Székhely:
Ügyfélszolgálat (munkanap 9-17):
E-mail:
Számlázás:
Számlázz.hu – KBOSS.hu Kft.
Cím: 031 Budapest, Záhony utca 7/C.
Email: info@szamlazz.hu
Tel: +36 30 35 44789 (automata tájékoztatás)
Megismert adatok köre: kiállított számlák
Facebook oldal:
Facebook Inc.
Menlo Park, California, USA
Adatkezelési tájékoztató: https://www.facebook.com/about/privacy/update
Megismert adatok köre: felhasználónév, hozzászólás.
6.1 Adattovábbítás harmadik országba
Adattovábbítás az Amerikai Egyesült Államokba történik, mellyel megfelelőségi határozat született 2016. július 12-én (https://ec.europa.eu/info/law/law-topic/data-protection/data-transfers-outside-eu/eu-us-privacy-shield_en).
A megfelelőségi határozat a Mailchimp https://mailchimp.com/legal/privacy/, a Google (https://policies.google.com/privacy/frameworks) és a Facebook (https://www.facebook.com/about/privacyshield) adatkezelők esetében is érvényes.
7 Érintett jogai és jogérvényesítési lehetőségei
Az érintett tájékoztatást kérhet személyes adatai kezeléséről, valamint kérheti személyes adatainak helyesbítését, illetve – a kötelező adatkezelések kivételével – törlését, visszavonását, élhet adathordozási-, és tiltakozási jogával az adat felvételénél jelzett módon, illetve az adatkezelő fenti elérhetőségein.
7.1 Tájékoztatáshoz való jog
Adatkezelő megfelelő intézkedéseket hoz annak érdekében, hogy az érintettek részére a személyes adatok kezelésére vonatkozó, a GDPR 13. és a 14. cikkben említett valamennyi információt és a 15–22. és 34. cikk szerinti minden egyes tájékoztatást tömör, átlátható, érthető és könnyen hozzáférhető formában, világosan és közérthetően megfogalmazva nyújtsa.
7.2 Az érintett hozzáféréshez való joga
Az érintett jogosult arra, hogy az adatkezelőtől visszajelzést kapjon arra vonatkozóan, hogy személyes adatainak kezelése folyamatban van-e, és ha ilyen adatkezelés folyamatban van, jogosult arra, hogy a személyes adatokhoz és a következő információkhoz hozzáférést kapjon:
az adatkezelés céljai;
az érintett személyes adatok kategóriái;
azon címzettek vagy címzettek kategóriái, akikkel, illetve amelyekkel a személyes adatokat közölték vagy közölni fogják, ideértve különösen a harmadik országbeli címzetteket, illetve a nemzetközi szervezeteket;
a személyes adatok tárolásának tervezett időtartama;
a helyesbítés, törlés vagy adatkezelés korlátozásának és a tiltakozás joga;
a felügyeleti hatósághoz címzett panasz benyújtásának joga;
az adatforrásokra vonatkozó információ;
az automatizált döntéshozatal ténye, ideértve a profilalkotást is, valamint az alkalmazott logikára és arra vonatkozó érthető információk, hogy az ilyen adatkezelés milyen jelentőséggel bír, és az érintettre nézve milyen várható következményekkel jár.
Az adatkezelő a kérelem benyújtásától számított legfeljebb egy hónapon belül adja meg a tájékoztatást.
7.3 Helyesbítés joga
Az érintett kérheti Adatkezelő által kezelt, rá vonatkozó pontatlan személyes adatok helyesbítését és a hiányos adatok kiegészítését.
7.4 Törléshez való jog
Az érintett az alábbi indokok valamelyikének fennállása esetén jogosult arra, hogy kérésére Adatkezelő indokolatlan késedelem nélkül törölje a rá vonatkozó személyes adatokat: személyes adatokra már nincs szükség abból a célból, amelyből azokat gyűjtötték vagy más módon kezelték; az érintett visszavonja az adatkezelés alapját képező hozzájárulását, és az adatkezelésnek nincs más jogalapja; az érintett tiltakozik az adatkezelés ellen, és nincs elsőbbséget élvező jogszerű ok az adatkezelésre; a személyes adatokat jogellenesen kezelték; a személyes adatokat az adatkezelőre alkalmazandó uniós vagy tagállami jogban előírt jogi kötelezettség teljesítéséhez törölni kell; a személyes adatok gyűjtésére információs társadalommal összefüggő szolgáltatások kínálásával kapcsolatosan került sor.
Az adatok törlése nem kezdeményezhető, ha az adatkezelés szükséges: a véleménynyilvánítás szabadságához és a tájékozódáshoz való jog gyakorlása céljából; a személyes adatok kezelését előíró, az adatkezelőre alkalmazandó uniós vagy tagállami jog szerinti kötelezettség teljesítése, illetve közérdekből vagy az adatkezelőre ruházott közhatalmi jogosítvány gyakorlása keretében végzett feladat végrehajtása céljából; a népegészség-ügy területét érintő, vagy archiválási, tudományos és történelmi kutatási célból vagy statisztikai célból, közérdek alapján; vagy jogi igények előterjesztéséhez, érvényesítéséhez, illetve védelméhez.
7.5 Az adatkezelés korlátozásához való jog
Az érintett kérésére Adatkezelő korlátozza az adatkezelést, ha az alábbi feltételek valamelyike teljesül: az érintett vitatja a személyes adatok pontosságát, ez esetben a korlátozás arra az időtartamra vonatkozik, amely lehetővé teszi, a személyes adatok pontosságának ellenőrzését; az adatkezelés jogellenes, és az érintett ellenzi az adatok törlését, és ehelyett kéri azok felhasználásának korlátozását; az adatkezelőnek már nincs szüksége a személyes adatokra adatkezelés céljából, de az érintett igényli azokat jogi igények előterjesztéséhez, érvényesítéséhez vagy védelméhez; vagy az érintett tiltakozott az adatkezelés ellen; ez esetben a korlátozás arra az időtartamra vonatkozik, amíg megállapításra nem kerül, hogy az adatkezelő jogos indokai elsőbbséget élveznek-e az érintett jogos indokaival szemben.
Ha az adatkezelés korlátozás alá esik, a személyes adatokat a tárolás kivételével csak az érintett hozzájárulásával, vagy jogi igények előterjesztéséhez, érvényesítéséhez vagy védelméhez, vagy más természetes vagy jogi személy jogainak védelme érdekében, vagy az Unió, illetve valamely tagállam fontos közérdekéből lehet kezelni.
7.6 Adathordozáshoz való jog
Az érintett jogosult arra, hogy a rá vonatkozó, általa az adatkezelő rendelkezésére bocsátott személyes adatokat tagolt, széles körben használt, géppel olvasható formátumban megkapja, és ezeket az adatokat egy másik adatkezelőnek továbbítsa.
7.7 Tiltakozás joga
Az érintett jogosult arra, hogy a saját helyzetével kapcsolatos okokból bármikor tiltakozzon személyes adatainak közérdekű vagy az adatkezelőre ruházott közhatalmi jogosítvány gyakorlásának keretében végzett feladat végrehajtásához szükséges adatkezelés, vagy az adatkezelő vagy egy harmadik fél jogos érdekeinek érvényesítéséhez szükséges kezelése ellen, ideértve az említett rendelkezéseken alapuló profilalkotást is. Tiltakozás esetén az adatkezelő a személyes adatokat nem kezelheti tovább, kivéve, ha azt olyan kényszerítő erejű jogos okok indokolják, amelyek elsőbbséget élveznek az érintett érdekeivel, jogaival és szabadságaival szemben, vagy amelyek jogi igények előterjesztéséhez, érvényesítéséhez vagy védelméhez kapcsolódnak.
7.8 Automatizált döntéshozatal egyedi ügyekben, beleértve a profilalkotást
Az érintett jogosult arra, hogy ne terjedjen ki rá az olyan, kizárólag automatizált adatkezelésen – ideértve a profilalkotást is – alapuló döntés hatálya, amely rá nézve joghatással járna vagy őt hasonlóképpen jelentős mértékben érintené.
7.9 Visszavonás joga
Az érintett jogosult arra, hogy hozzájárulását bármikor visszavonja.
7.10 Bírósághoz fordulás joga
Az érintett a jogainak megsértése esetén az adatkezelő ellen bírósághoz fordulhat. A bíróság az ügyben soron kívül jár el. 8.11 Adatvédelmi hatósági eljárás Panasszal a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóságnál lehet élni:
Név: Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság Székhely: 1125 Budapest, Szilágyi Erzsébet fasor 22/C. Levelezési cím: 1530 Budapest, Pf.: 5. Telefon: 0613911400 Fax: 0613911410
E-mail: ugyfelszolgalat@naih.hu Honlap: http://www.naih.hu
8 Egyéb rendelkezések
E tájékoztatóban fel nem sorolt adatkezelésekről az adat felvételekor adunk tájékoztatást. Tájékoztatjuk ügyfeleinket, hogy a bíróság, az ügyész, a nyomozó hatóság, a szabálysértési hatóság, a közigazgatási hatóság, a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság, a Magyar Nemzeti Bank, illetőleg jogszabály felhatalmazása alapján más szervek tájékoztatás adása, adatok közlése, átadása, illetőleg iratok rendelkezésre bocsátása végett megkereshetik az adatkezelőt. Adatkezelő a hatóságok részére – amennyiben a hatóság a pontos célt és az adatok körét megjelölte – személyes adatot csak annyit és olyan mértékben ad ki, amely a megkeresés céljának megvalósításához elengedhetetlenül szükséges.
A Szolgáltató a honlapján feltüntetett új és használt (futózott) személy-, teher-, mezőgazdasági rakodógép- és targonca abroncsokat árusítja.
A Szolgáltató által üzemeltetett internetes áruházában (továbbiakban: Webáruház) található valamennyi termék online és személyesen is megvásárolható. A termékek
tulajdonságai, jellemzői az oldalon ismertetésre kerülnek. A termékek adatlapján megjelenített képek eltérhetnek a valóságostól, különös tekintettel a gumiabroncsokra,
ahol a mintázati elemek száma, kialakítása méretfüggő.
A termékek mellett feltüntetett ár az adott termék vételára, mely tartalmazza az általános forgalmi adót, azonban nem tartalmazzák a házhoz szállítás és egyéb
szolgáltatások (pl. szerelés) díját. A termékek ára magyar forintban (Ft) kerülnek feltüntetésre. Személyes átvétel esetén – külön, kedvezményes díj ellenében – a
Szolgáltató lehetőséget biztosít a megvásárolt termékek felszerelésére is.
A termékek árai a Webáruházban történő feltüntetésüktől kezdve érvényesek. Amennyiben akciós ár kerül bevezetésre, Szolgáltató teljeskörűen tájékoztatja
Felhasználókat az akció időtartamáról. Akciós termékek esetében a Szolgáltató fenntartja a jogot az akciós árak változtatására, ill. visszavonására.
A Szolgáltató fenntartja a jogot, hogy 100.000,- Ft-ot meghaladó megrendelés esetén a megrendelés teljesítését előleg megfizetéséhez kösse.
A rendelés menete
A Webáruházban a vásárlás interneten vagy telefonon keresztül lehetséges. A Webáruházban történő vásárláshoz nem szükséges regisztráció.
A weboldalon keresztül leadott rendelésekről a rendszer automatikusan küld egy visszaigazoló e-mailt, amely azonban még nem tekintendő szerződésnek. A Szolgáltató
fenntartja a jogot, hogy a megrendeléstől számított 3 munkanapon belül telefonon vagy e-mailen keresztül felvegye a kapcsolatot a Felhasználóval, a megrendelés
ellenőrzése és megerősítése céljából.
A Felhasználó a megrendelésével a virtuális kosarába helyezi az általa megvásárolni kívánt terméket, az általa feltüntetett mennyiségben. A megrendelés véglegesítésével
a Felhasználó kijelenti, hogy az általa megadott adatok a valóságnak megfelelnek, és hozzájárul azok Felhasználó általi kezeléséhez. A megrendelés véglegesítésével a
Felhasználó vállalja, hogy az általa megjelölt fizetési módon a megrendelés ellenértékét kiegyenlíti, ennek elmaradása esetén a megrendelés teljesítését a Szolgáltató
megtagadja.
A Szolgáltató a véglegesített megrendelést e-mailben visszaigazolja, amely visszaigazolás a Felhasználó ajánlatának elfogadását vagy elutasítását tartalmazza.
A Szolgáltató és Felhasználó között akkor jön létre a Szerződés, amikor a Felhasználó e-mail útján megkapja a Szolgáltatótól a megrendelés elfogadását tanúsító
visszaigazolást.
Amennyiben a visszaigazolás a Felhasználó megrendelésének elküldésétől számított, de legkésőbb 48 órán belül a Felhasználóhoz nem érkezik meg, a Felhasználó
mentesül az ajánlati kötöttség vagy szerződéses kötelezettség alól.
A megrendelés és annak visszaigazolása akkor tekintendő a Szolgáltatóhoz, illetve a Felhasználóhoz megérkezettnek, amikor az számára hozzáférhetővé válik.
A Szolgáltató fenntartja a jogot, hogy a Felhasználó megrendelését elutasítsa, vagy – a készlettől függően – az abban szereplő termékek mennyiségénél kevesebbet
igazoljon vissza. Erről a Szolgáltató a Vásárlót e-mail útján vagy telefonon értesíti.
Szállítási cím az a cím, ahová – kiszállítás esetén – a Felhasználó a megrendelés teljesítését kéri.